Preview Mode Links will not work in preview mode

Ráno Nahlas


Feb 23, 2021

Na počiatku bolo zemetrasenie – otras, ktorý spôsobila smrť dvoch mladých ľudí Jána a Martiny. Likvidácia investigatívneho novinára, ktorý obnažoval obchodné zákulisie politiky a politické zákulisie biznisu veľkých.

Otras, ktorý nahneval ľudí až k masovým protesom; otras, ktorý zmietol duo Fico – Kaliňák; otras, ktorý zamiešal aj následnými februárovými voľbami spred roka; otras, ktorý vyniesol do premiérskeho kresla spočiatku vystrašeného Igora Matoviča. A v týcho otrasoch by sme mohli pokračovať – ich efektom sú aj putá, v ktorých sme mohli vidieť Kočnera, Ruska, oligarchov Haščáka, Brhela…

S postupujúcim časom sme však svedkami nového vrenia pod povrchom – ak smrť Jána a Martiny vyvolala hnev a odmietnutie zriadenia, v ktorom sa mali dobre „naši ľudia“, posledné prieskumy hovoria o narastajúcej popularite tých, ktorí za tým zriadením stáli.

Čo sa zmenilo? A môže za to len covid a jeho manažovanie? Či ventilovanie vnútrokoaličných napätí? Minula sa energia, ktorá vzišla z vraždy Jána a Martiny a ktorá dala hybnú silu k zmene? Alebo z nej ešte môžeme čerpať? Téma pre Radoslava Štefančíka, politológa Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Moderuje Jaroslav Barborák.