Preview Mode Links will not work in preview mode

Ráno Nahlas


Dec 17, 2019

Janka a Jozef Kuciakovci, Zlatica Kušnírová. Rodičia zavraždených Jána a Martiny. Už o dva dni sa aj oni chystajú na špecializovaný trestný súd do Pezinka. Začína sa tam dlho očakávaný súdny proces v prípade ich zavraždených detí.

Bojím sa toho“ - tvrdí Janka Kuciaková. S manželom Jozefom svorne tvrdia, že sa o ňom dlho rozprávali a boja sa situácie, keď sa uvidia s obžalovanými. „Neviem, ako sa zachovám“ - tvrdí Jozef Kuciak. Matka Martiny - Zlatica Kušnírová sa napriek obavám na ten pohľad chystá. A dúfa, že v ňom nebude nenávisť. To by považovala za svoje zlyhanie. Jej pohľad má byť pohľadom matky. Matky, ktorej zavraždili dieťa.

Vo štvrtok sa v Pezinku na Špecializovanom trestnom súde chystá predbežné prejednanie prípadu vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa rodičov obetí nestačí potrestať len priamych páchateľov vraždy a jej objednávateľov. Jozef Kuciak hovorí, že spokojný bude až v momente, keď si spravodlivosť príde pre tých, ktorí takýchto „kočnerov“ stvorili.

Čakanie na rozsudok označujú za „nekonečný čas“

Moderuje Jaroslav Barborák.