Preview Mode Links will not work in preview mode

Ráno Nahlas


Mar 29, 2021

Táto koaličná kríza nemá žiadneho víťaza, má len vyše 5 milónov porazených občanov, hovorí na margo ukončenia vládnej krízy šéfredaktor Aktualít Peter Bárdy.

Po niekoľkých týždňoch - v ktorých sa vládni lídri nevenovali občanom a ich problémom, ale trávili ich bojom o vlastné pozície a vplyv koalícia napokon našla dohodu. Jej výsledkom je výmena v kresle premiéra. Po roku by tak malo mať Slovensko de facto novú vládu, Igora Matoviča v kresle premiéra strieda doterajší minister financii Eduard Heger a do vlády sa vracia aj Richard Sulík.

Igor Matovič ustúpil a na kvetnú nedeľu jazykom z ríše náboženských kazateľov oznámil, že svojim nepriateľom prezlečeným za koaličných partnerov odpúšťa, vyhovie žiadostiam liberálnym a kreslo premiéra opúšťa. Novú misiu si chce nájsť v strážení štátnej kasy, jeho nadriadeným vo vláde tak bude jeho podriadený v politickom hnutí. Akú trvácnosť tak bude mať tento ústupok a dokáže nový premiér vystúpiť zo svojho doteraz tak pokorného tieňa a dorásť na premiérske kreslo? No a napokon, videli sme záverečnú scénu koaličnej krízy alebo išlo iba o koniec prvého dejstva? To sú otázky na šéfredaktora Aktualít Petra Bárdyho. Počúvate Ráno Nahlas, pekný deň vám želá Braňo Dobšinský.