Preview Mode Links will not work in preview mode

Ráno Nahlas

Mar 31, 2020

Korona nás dostáva do kolien, pomoc štátu musí byť rýchla, inak nám hrozia nenávratné straty. Malí a strední podnikatelia reagujú na prvé týždne štátneho blackoutu a na ohlásenú vládnu pomoc.

Braňo Fitko prevádzkuje Vinárničku na rohu v jednej z bratislavských častí. Napriek tomu, že...


Mar 30, 2020

Ľudia, ktorí sa bezdôvodne nenechajú zaočkovať budú musieť niesť následky za svoje nezodpovedné konanie,“ tvrdí minister zdravotníctva Marek Krajčí a avizuje tvrdšie postihy pre takzvaných antivaxerov vrátane preplácania liečby z vlastného vrecka.


Mar 29, 2020

Bezdomovci. Obyvatelia ulíc, záhradných chatiek, stanových mestečiek, priestorov pod mostami či teplovodných kanálov. Aj na Slovensku ide o nemalú skupinu ľudí. Pandémia ich pripravuje aj o to málo, čo im dávalo nádej – napríklad o plné ulice ľudí ochotných podeliť sa. Dnes zívajú prázdnotou.


Mar 27, 2020

Predseda parlamentnej ĽSNS v čase pandémie koronavírusu šíri konšpiračné teórie. Za koronavírus podľa neho môžu migranti či Európska únia.

Za jeho vyjadrenia, že vírus priniesli migranti, bolo už aj podané trestné oznámenie.

Kotlebovci v parlamente v minulosti presadzovali zákon proti povinnému...


Mar 26, 2020

Dáta mobilných operátorov už v boji s koronavírusom na Slovensku pomáhajú. Využívajú ich starostovia šesťdesiatky obcí a miest. Ak sa v parlamente zvádzal politický boj o zákon, ktorý má pomôcť lokalizovať ľudí, ktorí sú nakazení či porušujú povinnú karanténu, špecialisti už vidia plody...